Tribiotic - dobra maść z antybiotykiem bez recepty
Bardzo często, a szczególnie w okresie wiosenno-letnim, mamy problem z drobnymi powierzchownymi rankami na skórze. Dzieci szalejące w zabawie przodują w drobnych uszkodzeniach skóry. Komary i inne owady też "gryzą" pozostawiając zapalne ślady na naszej skórze.Jeśli po właściwej dezynfekcji skóry nie widzimy poprawy to:
wtedy potrzebujemy skutecznej maści (kremu) z antybiotykiem.
Okazuje się jednak, że zazwyczaj w aptece nie dostaniemy takiej maści bez recepty.
Oxycort
Detreomycyna
Neomycyna
czy Bedicort G
wszystkie SĄ na receptę, więc konieczna jest wizyta u lekarza.
Zobacz także:
Maść z antybiotykiem bez recepty - Tribiotic
Jest jednak bardzo skuteczna maść na drobne
rany i zmiany ropne na skórze. Ropnie związane z potówkami, egzemą czy trądzikiem (popularnymi "pryszczami") dobrze schodzą po kilku-kilkunastu zastosowaniach Tribioticu.
Jest to naprawdę dobry, warty spróbowania lek na czyraki (nieduże i niezbyt liczne).Okazuje się że Tribiotic nadaje się też do leczenia i pielęgnacji przy trądziku młodzieńczym (acne vulgaris), jako lek przeciwtrądzikowy.
Maść Tribiotic używana jest do stosowania na skórę, by zapobiegać powstawaniu zakażeniom skóry. Nadaje się do drobnych ran, skaleczeń, otarć czy oparzeń. Jej działanie wspomaga i przyśpiesza gojenie uszkodzenia skóry. W wypadku ran dużych, głębokich, trwających już od pewnego czasu, i z dużą ilością wydzieliny ropnej oraz dużym zaczerwienieniem skóry w okolicy należy od razu zgłosić się po pomoc lekarską (lekarz pierwszego kontaktu lub oddział ratunkowy w szpitalu).
Na szczęście takie przypadki zdarzają się dość rzadko i możemy udać się do apteki po leki bez recepty w tym nie powinno zabraknąć Tribioticu, który leczy i przyśpiesza gojenie.
Tribiotic możemy bez recepty i bardzo tanio kupić w każdej aptece.
Tribiotic jest to maść złożona, która jest połączeniem 3 antybiotyków: bacytracyna + neomycyna + polimiksyna. Jest to lek bakteriobójczy i przyspieszający gojenie, stosowany do smarowania na skórę.
Warto zastosować wcześnie Tribiotic zanim rozwiną się jakieś komplikacje.
Wskazane środki ostrożności Tribiotic nie jest zalecany: alergikom na w/w antybiotyki, kobietom w ciąży, osobom z zaburzeniami słuchu, niewydolnością nerek, nie wolno stosować na duże powierzchnie skóry. Stosujemy 1-3 razy dziennie, nie dłużej niż 7 dni.
Dokładnymi odpowiednikami (zamiennikami) Tribioticu, o tym samym składzie i działaniu, są maści (kremy):
Multibiotic
Maxibiotic
Polibiotic
Wszystkie dostępne są bez recepty, bez refundacji NFZ czyli ze 100% odpłatnością.
Ceny tych maści mogą być różne. Każda apteka sama ustala cenę.
Moim zdaniem, lepiej kupować małe opakowania np. Triboticu lub jego zamiennika (zwykle powierzchnia do smarowania jest nieduża, a jak duża to lepiej iść do lekarza), więc minimalne opakowanie wystarczy.
Uwaga na marginesie
Tribiotic czy jego odpowiedniki to najsilniejsza maść z antybiotykiem bez recepty, ale trzeba też wspomnieć o bardzo podobnych maściach/kremach, które również dostaniemy w aptece bez recepty.
Maści o podobnym składzie i działaniu do Tribioticu to:
Baneocin maść - ma w swoim składzie 2 z 3 antybiotyków (bacytracyna i neomycyna), które ma Tribiotic. Ale jest droższy bo trzeba kupić całe opakowanie, a nie 1 saszetkę.
Maść na oparzenia Scaldex maść - połączenie połączenia bacytracyny, nagietka, propolisu i retinolu.
Super informacja, bardzo mi się przydała. Muszę przyznać, że właśnie czegoś takiego szukam. Pozwolę sobie jeszcze dodać swoje "3 grosze" w temacie gojenia ran rozmaitego pochodzenia. Wiem, że bardzo ważne w procesie gojenia ran są specjalistyczne maści, kremy i innego tego typu specyfiki. Myślę jednak, że równie ważna jest walka z tym problemem niejako "od wewnątrz". Poza odpowiednią dietą jest coś jeszcze. Sporo ostatnio czytałam o substancji o nazwie karnozyna, która bardzo dobroczynnie wpływa na nasz organizm. Bardzo promowana jest ona jeśli chodzi o pomoc w gojeniu ran, w szczególności tych trudnych i problematycznych - nawet spowodowanych odleżynami. Oczywiście to nie są jej jedyne pozytywne zastosowania, jest ich znacznie więcej. Może warto byłoby przygotować na temat karnozyny zupełnie osobny artykuł? Serdecznie pozdrawiam i gratuluję doskonałego bloga. Będę tu często powracać!
OdpowiedzUsuń